grupa

Siłownia plus dieta to zawsze najlepszy efekt?

Są dzisiaj osoby, które mimo tego że trzymają się regularnych treningów na siłowni, nie przestrzegają przy tym w żaden sposób diety, nie mają ustalonego planu odżywiania. Takim osobom również zdarza się mieć rezultaty, jednak prawie nigdy nie będą one tak dobre, jak w przypadku gdy regularne ćwiczenie łączymy z konkretnym planem.

Dieta i ćwiczenia to jest to!

Warto zacząć od tego, by obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie. Oczywiście można to zrobić z dietetykiem, ale nie każdy ma taką możliwość. Z pomocą przychodzą nam różne aplikacje, które pomagają w wyliczeniu zapotrzebowania. I to już jest pierwszy krok do tego, by prawidłowo dobierać to, co jemy. A gdy zapotrzebowanie kaloryczne jest dobrze obliczone, to łatwiej tez potem dobierać do niego produkty. Takie, które pozwolą uzyskać odpowiedni efekt – czyli zbudowanie masy lub redukcję wagi, czy nawet – uzyskanie odpowiedniej rzeźby ciała. W wielu przypadkach uzupełnieniem treningu i diety jest suplementacja. Ważne – na pewno nie można przyjmować suplementów na sucho, bez treningu, albo zastępować diety suplementami.

siłownia

Takie działanie jest nierozsądne bo to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Efekty i tak nie przyjdą tak szybko jak moglibyśmy się tego spodziewać. A czasem, nie pojawią się wcale. Dlatego wszystko trzeba robić metodą małych kroków, a co za tym idzie, także skupić się na tym, aby dbać o odżywianie i odpowiednią dawkę fizycznej aktywności w codziennym życiu. To naprawdę będzie prowadziło do najlepszych rezultatów, a zarazem motywowało do dalszych ćwiczeń.